פריצת דיסק אצל כלבים

בית חולים וטרינרי, וטרינר

פריצת דיסק אצל כלבים זה מצב בו עמוד השדרה בעל החוליות הרבות מאותת על משהו שאינו קשורה. כאמור, פריצת החומר שנמצא בדיסק הבין החולייתי כמו אצל בני האדם כך גם אצל חיות פורץ החוצה והנה לכם פריצת דיסק. בעוד החוליות מתחילות בצוואר ואחר כך בגולגולת זה ממשיך עד לסוף עמוד השדרה באזור הזנב והחומר פורץ החוצה וגורם למכאובים בלתי נתפסים.

כאשר מדברים על דיסק בין חולייתי מדברים על מה שמאפשר את הגמישות לעמוד השדרה. זה מאפשר לסובב את הצוואר, הראש, לשנות את התנוחה, להתכופף ולעשות לא מעט תנועות ופעולות שמשנות את הדברים לבלתי היכר. אבל מה קורה כשיש פריצת דיסק? כיצד מאבחנים את זה בפועל?

במצב בו הדיסק חלש אזי נגרם גם פריצת דיסק אצל כלבים, כאמור דיסק חלש שנוצר בעקבות הגיל, השחיקה ולעיתים גם טראומה אותה חווה בעל החיים. במצב הנ"ל הדיסק עלול להיקרע, התוכן שבתוכו פורץ החוצה ועלול בסופו של דבר להיכנס אל תעלת עמוד השדרה וללחוץ עליו בצורה בלתי רגילה, זו למעשה פריצת דיסק לכל דבר. יש מצבים של פריצת דיסק במכה ויש בשלבים ובגדול יש גם מצב של פריצת דיסק אצל כלבים שהופכת כרונית.

הלחץ שנוצר על הדיסק משפיע על חוט עמוד השדרה וכך מפריע לעשות את כל הפעולות אליהן הורגלתם. מן הסתם יהיה קשה להעביר את המסרים הנוירולוגים בחוט השדרה ולגרום אפילו לשיתוק בחלק מהמקרים.

אז מה צריכים? בעיקר וטרינר שיודע ויכול לתת את המענה המלא לכך ולטפל בבעיה במהירות והיעילות האפשרית. הכול בכדי שלא יכאב לבעל החיים שלכם ובסופו של דבר לרפא את הבעיה או למגר ולהקל על בעל החיים שסובל ממנה. רוצים לפתור את הבעיה ולמגר את פריצת הדיסק, את השיתוק וכל מה שביניהם? בעוד פריצות דיסק נפוצות בצוואר או בגב עצמו, יש בהחלט מה לעשות ואם יש לכם ווטרינר איכותי וטוב זו בהחלט הדרך לשפר את המצב ואת החיים עצמם.